اقامه نماز عیدسعیدفطر در بقاع شاخص استان اردبیل

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ستوده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: در راستای تبدیل شدن امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و در جهت اجرای طرح ضیافت الهی نماز عید سعید فطر در بقاع و امامزاده شاخص استان اقامه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ستوده ، با اشاره به اهمیت نماز عید سعید فطر به عنوان شکرانه یک ماه عبودیت و بندگی، اظهار داشت: سنت برگزاری نماز عید فطر در دنیای اسلام از اهمیت خاصی برخوردار و این نماز باشکوه نماد وحدت و یکپارچگی امت اسلام به شمار می رود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل بیان داشت: عید سعید فطر، عید بندگی و عبودیت الهی است و در این روز مؤمنان روزه‌دار با اقامه باشکوه نماز عید سعید فطر، در پایان یک ماه عبادت و روزه داری، پاداش بندگی و عبودیت و اخلاص خود را از درگاه حق تعالی دریافت می‌کنند.
وی افزود: در راستای تبدیل شدن امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و در جهت اجرای طرح ضیافت الهی امسال نیز همزمان با سراسر کشور نماز عید سعید فطر در بقاع و امامزادگان شاخص استان اقامه می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر ستوده تصریح کرد: همزمان با روز عید سعید فطر علاوه بر برپایی نمازعید، برنامه سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌های معرفت اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه امسال برنامه‌های اوقاف در ایام ماه مبارک رمضان در قالب طرح ضیافت الهی در جوار ۲۶امامزاده و بقعه متبرکه اجرا شد، افزود: برگزاری مراسم جمع‌خوانی و تفسیر روزانه قرآن کریم، برپایی خیمه‌های معرفت، مراسم افطار و برپایی مراسم با شکوه لیالی قدر از جمله برنامه‌های این طرح سازمانی بود.
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از حضور ۳۵ مبلغ اعزامی و بومی طی این ایام در جوار امامزادگان استان خبر داد و گفت: مبلغان اعزامی در قالب طرح ضیافت الهی در جوار امامزادگان شاخص پاسخگوی روزه‌داران بوده‌اند.
 حجت الاسلام دکترستوده اقامه نماز جماعت، مراسم دعا، مناجات، سخنراني و احيای شب‌ هاي قدر را از ديگر برنامه‌ های طرح ضيافت الهی عنوان و ادامه داد: برپايی ايستگاه هاي همه واقف باشيم، خيمه معرفت، غرفه‌ های مشاوره خانواده، پاسخگویی به مسائل شرعی، گفتمان دينی، تصحيح قرائت نماز و كودك و نوجوان نيز در بقاع شاخص مجری اين طرح داير شد.
وی پهن کردن سفره‌های افطاری ساده در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری را از جمله برنامه‌های اجرایی در امامزادگان استان ذکر و بیان کرد: از ابتدای ماه رمضان سفره‌های ساده افطاری  در جوار امامزادگان  و بقاع متبرکه استان برپا شد.

منبع سایت اداره كل اوقاف و امور خيريه استان اردبيل

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *